Investiční zlato a stříbro

Proč zlato či stříbro?

Zlato je uchovatelem hodnoty, stále tvoří jistou část rezerv vlád jednotlivých států. Zlato je celosvětově uznávaným platidlem. Díky tomu jej jde kdykoliv, kdekoliv na světě směnit za peníze. Z dlouhodobého hlediska přináší zlato vysoce nadinflační zhodnocení. To platí mimojiné díky jeho vzácnosti. Ložiska zlata jsou omezená a nelze jej žádnou formou vyrobit. Zlato představuje svobodu, jedná se o hmatatelný likvidní kapitál, který se dá snadno přesunout z místa na místo. V České republice se navíc z investičního zlata neplatí DPH a z výnosu daň z příjmu.

Stříbro je kov, velice žádaný jak průmyslem, tak investory. Poptávka mnohonásobně převyšuje nabídku. Stále vznikají nové způsoby jeho využití v technologiích, oděvním průmyslu, fotovoltaice apod. V případě hyperinflace či měnové reformy je stříbro přirozenou měnou používanou tisíce let.

Co je dobré vědět o investicích do zlata a stříbra?

  • Do zlata i stříbra jde investovat buď jednorázově formou nákupu slitku či minci, ale i formou spoření s úložkami již od 500,- Kč měsíčně.
  • Slitky i mince lze koupit v různých gramážích již od 1g.
  • Svůj cenný kov můžete zabezpečit buď kvalitní pojistkou nebo například bankovním uložením.
  • Peníze byly po tisíce let kryté zlatem či stříbrem. Nyní jsou však vlivem kvantitativního uvolňování tisknuty nekryté peníze „bez skutečné hodnoty”.