Nemovitosti a nemovitostní fondy

V rámci našeho privátního poradenství jsme připraveni pro Vás najít optimální řešení Vaší investice. Prostřednictvím našich partnerů pro Vás vybereme buď konkrétní nemovitost v České republice i v zahraničí, ale i realitní investiční fond.

Vlastní nemovitost

Kromě nemovitosti k vlastnímu bydlení by měla být součástí investičního portfolia investice do nemovitosti, která přináší pravidelný výnos z pronájmu. Vlastnění nemovitosti a její pronájem však přináší řadu svízelných situací od daní z převodu nemovitostí, či z jejich vlastnictví, až po nájemní vztahy a fyzickou údržbu nemovitostí.

Nemovitostní (realitní) fondy

Vynikající příležitost pro investory, kteří se nechtějí zatěžovat agendou a rizikem spojenou s vlastněním nemovitosti. Při výběru realitního fondu je však nutná obezřetnost. Je nutné vybírat z fondů, které se zaměřují na investice výhradně do konkrétních nemovitostí a nikoliv do akcií či dluhopisů developerských a realitních společností. Nepopíratelnou výhodou investování do nemovitostí formou realitních fondů, je možnost investice již od menších částek v řádech jednotek tisíc Kč a to buď jednorázově tak pravidelným ukládáním.

Co je dobré vědět o investicích do realitních fondů?

  • Průměrný, dlouhodobě stabilní výnos realitních fondů je 3,5 – 4% p.a.
  • Při dlouhodobější investici nepodléhá výnos dani z příjmu (tzv. daňový test)
  • Připisovaný výnos pochází převážně z pronájmu, konkrétních nemovitostí, které lze fyzicky navštívit.
  • Kvalitní realitní fond neúčtuje poplatky za odprodej podílových listů a peníze posílá na účet velmi rychle (v řádu jednotek dní).
  • Investice je zabezpečena řadou ochranných mechanismů, fondy jsou pod dohledem České národní banky.
  • Investice do realitních fondů je velmi oblíbeným instrumentem v USA a západní Evropě.